• 12 içerik
  • 13 kategori
  • 3 yorum
  • 5 tane de

CONTENT AYARLARI

SAYFALAMA AYARLARI

RENK AYARLARI

  • admin

  • 198 views

  • 31 Temmuz 2018

  • 0

  • 3

Düşük Sonrası Hamilelik İçin En Az 6 Ay Beklemek Gerekiyor


Düşük Sonrası Hamilelik İçin En Az 6 Ay Beklemek Gerekiyor

Hamilelik süreci içerisinde kimsenin düşünmek dahi istemediği düşük yapma tehlikesi son ana kadar her kadın da bulunmaktadır. Düşük yapmak anne içinde oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Hamilelik Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anne adayları hamile olduklarını öğrendikleri ilk dakikadan itibaren oldukça zorlu ancak sonuç açısından da bir o kadar mutlu bir maratona girmiş bulunurlar. Hamileliğin ilk aylarında oldukça dikkatli olmaları gereken anne adayları yüksek yerlere uzanmamalı, ani hareketler yapmamalı, eğilirken kalkarken yavaş yavaş hareket etmeli ve ağır yükler kaldırmamalıdır. Bu süreç içerisinde baba adaylarına büyük sorumluluk düşmektedir. Eşlerinin iş yükünü mümkün olduğu kadar azaltmalı ve moralini sürekli yüksek tutmaya gayret göstermelidir. Unutulmamalıdır ki stres ve moral bozukluğu ilk kez anne olacak adaylarda depresyona varan hastalıklara kadar gidebilmektedir.

Bütün Hamileler İçin Düşük Riski Aynı Mıdır?

Her anne adayının vücut direnci farklı olduğu gibi düşük yapma tehlikesi de değişiklik gösterebilmektedir. Bir anne adayı için tehlike en ufak ağır kaldırmasıyla olabilecekken diğer bir anne de ise herhangi bir tehlike söz konusu olmayabilir. Kontrolü gerçekleştiren kadın doğum uzmanları bu konularda anne adaylarını yeteri kadar bilgilendirip yapmaları gereken her şeyi ve nelere dikkat etmesi gerektiklerini tek tek anlatacaktır. Bu süreçler de anne adayları doktorlarını büyük bir titizlikle seçmeli ve kendilerini en rahat hissettikleri uzmanla görüşmeyi sürdürmelidirler. Daha rahat anlaştıkları uzmanlara içlerini ve sıkıntılarını daha kolay ve daha içten olarak aktaran anneler bebeklerinin güvenliğini sağlamış olacaktır.

Düşük Yapıldıktan Sonra Neden 6 Ay Beklenilmek Gerekiyor?

İnsan vücudu oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Öyle ki hamilelik esnasın da kat ve kat karmaşık hale gelir. Hamilelik hazırlığında vücutta meydana gelen değişikliklerin düşük yapılması halinde eski halini alabilmesi ve annenin tekrardan gebe kalabilmesi için gerekli süre 6 ay olarak belirlenmiştir. Bu süre zarfından önce hamile kalma durumlarında vücut daha hazır olmayacağı için zorlu bir süreç olabilir bireylerin bu tarih aralığına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yazar: admin

12 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.