• 12 içerik
  • 13 kategori
  • 3 yorum
  • 5 tane de

CONTENT AYARLARI

SAYFALAMA AYARLARI

RENK AYARLARI

  • admin

  • 198 views

  • 10 Temmuz 2018

  • 0

  • 5

Hamilelik Sürecinde Merak Edilen 8 Soru Ve Cevabı


 

1-Sağlıklı Bir Hamilelik İçin Dikkat Etmem Gereken Noktalar Neler?

Anne adayları için hamilelik süreci,  anne olma sevinci ile birlikte bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Sağlıklı bir hamilelik süreci için öncelikle planlı bir hamilelik çok önemlidir. Hamile kalmadan önce,  doktor kontrolünden geçmeniz vücudunuzu gelen misafiriniz için tertemiz ve sorunsuz bir şekilde karşılamanıza yardımcı olacak. Bunun yanı sıra beslenmenize dikkat etmeniz ve kan değerlerinizi kontrol ettirmeniz sağlıklı bir hamilelik geçirmenizin garantisidir.

2- Ultrason Bebek İçin Zararlı Mı?

Genellikle anne adaylarımız bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek ve bebeklerini izlemek için ultrason muayenesine giderler. Ama uzman doktorlar ultrasonun tamamen zararsız olmadığını belirttikleri için.  ultrason bebeği seyretmek için bir sık-sık gidilen bir gösteriye dönüşmek yerine sadece gelişimini takip etmek için kullanılmalıdır. Uzmanlar 9 ay boyunca 3 kez ultrason muayenesinin yeterli olduğunu belirtiyorlar.

3-Bebeğin Cinsiyeti Kaçıncı Ayda Belli Olur?

Bebeğin cinsiyeti ultrason ile doktor tarafından bakılarak 3, 5 ay ile 5, 5 ay arasında öğrenilebilir.

4-Hamilelikte Mide Bulantısı Ne Zaman Geçer?

Genellikle ilk aylarda görülen mide bulantısı 3. aydan sonra azalır. Tabi ki bu dönemlerde anne adayları kokulara bazı gıdalara karşı hassas oldukları için bu süreç nadir de olsa uzaya bilir.

5-Hamileyken İlişki Bebeğe Zarar Verir Mi?

Anne adayı kendini rahatsız his etmediği sürece ilişki bebeğe zarar vermez. Sadece son ayda biraz daha dikkat edilmesi gerekir.

6-Hamileyken İlaç Kullana Bilir Miyim?

Anne adayları genellikle bu süreçte baş ve bel ağrılarından şikayet ederler. Bu ağrıları önlemek için ilaç kullanımı genelde tavsiye edilmez, fakat hamileyken ilaçlar kesinlikle doktor kontrolü altında kullanılmalıdır. Aksi taktirde bebeğe zarar vere bilirsiniz.

7- Doğumun Başladığını Nereden Anlayabilirim?

Doğum başlamadan önce kısa aralarla sancılar, ishal hissi suyun gelmesi ile misafiriniz dünyaya geleceğinin sinyalini size veriyor demektir.

8-Erken Doğum Nedir Ve Nasıl Anlaşılır?

Erken doğan bebeklere prematüre deniliyor. Bu bebekler normal doğum sürecinden daha erken,  37 haftadan önce dünyaya gelir. Anne adayı her 20 dakikada bir 4-5 kere sancı his etmeye başladıysa hemen hastaneye gitmesi gerekir.

 

Yazar: admin

12 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.